ipcc strona glowna
 
 ipcc logo partnerInfor Gold Channel Partner Logo RGB 1500px 72dpi 010813
 
Dostarczamy i wdrażamy aplikacje Infor CloudSuites dla branż: spożywczej, meblowej, dystrybucyjnej, serwisu i wynajmu maszyn i urządzeń, modowej, chemicznej, metalowej. iPCC to wieloletni Channel Partner firmy Infor, zatrudniający ponad 30 konsultantów, którzy mają ogromne doświadczenie we wdrażaniu systemów Infor w różnych branżach.

KONTAKT

 

ERP to za mało…

 

W wielu firmach w Polsce wraz z rozwojem gospodarczym rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania IT, w tym oprogramowanie ERP. Jednakże, nie mogą to być już niezintegrowane aplikacje informatyczne, które nie są w stanie obsłużyć rosnącej złożoności biznesu. Dostawy, serwis, produkcja, popyt i dystrybucja muszą być planowane i działać spójnie jeśli firma chce zwiększyć swą efektywność i konkurencyjność. Pomocą w sprawnym zarządzaniu firmą będą pakiety Infor CloudSuites dla różnych branż – systemy klasy ERP, PLM, CRM, SCM dla firm, zebrane w jednym pakiecie od jednego dostawcy, umożliwiające zintegrowane kierowanie wszystkimi istotnymi procesami i obszarami przedsiębiorstwa. Ponadto, użytkownicy systemów informatycznych oczekują dziś intuicyjnego dostępu, podobnego do ich codziennego kontaktu z internetem, również z urządzeń mobilnych typu smartfon czy tablet. Infor M3 i inne aplikacje wchodzące w skład zestawów Infor CloudSuites dla branż – umożliwiają taki dostęp, a będąc rozwijane na potrzeby wybranych branż, zapewniają efektywne pokrycie ich potrzeb, a co za tym idzie – tańsze i efektywniejsze wdrożenia.

 
 
BRANŻA SPOŻYWCZA

ipcc spozywcza
 
Przetwórstwo świeżej żywności w dzisiejszym świecie oznacza konieczność zapewnienia wysokiej jakości składników i ich starannej obróbki. Razem z wzrastającym zainteresowaniem konsumentów higieną żywności i jej popytem rosną również obawy. Firmy branży spożywczej – producenci żywności i napojów – są stawiani przed wieloma wyzwaniami dotyczącymi planowania, produkcji i dostawy świeżej żywności. Główne wyzwania w branży to: zmienny popyt, realizacja i czas dostawy, prognozowanie i planowanie, nadmiary lub braki zapasów, przestrzeganie higieny żywności.
 
 
ipcc film spozywcza 
 

 
BRANŻA DYSTRYBUCYJNA
 
 ipcc dystrybucja
 

Branża dystrybucyjna charakteryzuje się dynamicznością i wymaga od przedsiębiorstw sprawności w działaniu. Firmy zajmujące się dystrybucją zarządzają dużymi liczbami jednostek magazynowania, przy czym wymagania związane z dostępnością produk¬tów są często wysokie a zmienny popyt narzuca konieczność natychmiastowej reali¬zacji zamówień i zaopatrywania się ze specjalnych źródeł. Magazynowanie może odbywać się na różnych etapach w ramach sieci, w zależności od modelu dostaw danego dystrybutora.

Infor CloudSuite Distribution Enterprise to zestaw aplikacji (wśród nich system ERP Infor M3) przeznaczonych dla branży dystrybucyjnej, które pomagają firmom w usprawnieniu powiązań sprzedażowych i serwisowych poprzez zapewnienie możliwości korzystania z wielu zintegrowanych kanałów, takich jak EDI, XML, tele-sprzedaż, sprzedaż w regionach. Dzięki automatyzacji procedur zaopatrzeniowych wymagania zakupowe kontrahentów są zoptymalizowane, przy jednoczesnym zapewnieniu ważnych informacji dotyczących wyników dostawców oraz analiz.

 

Sprawdź jak pakiet Infor CloudSuite Distribution Enterprise radzi sobie z wyzwaniami branży dystrybucyjnej:

 

ipcc film dystrybucja

 BRANŻA MODOWA

 

ipcc fashion

 

 W skład zestawu Infor CloudSuite Fashion wchodzą aplikacje typu ERP (Infor M3), DMP (planowanie popytu), PLM (planowanie i rozwój kolekcji) i inne, które rozwijane są dla firmy i branży odzieżowej / obuwniczej, i jako takie integrują wszystkie kluczowe procesy – od opracowania koncepcji produktu, po obsługę klienta, z uwzględnieniem omnichannel. Umożliwiając lepszą kontrolę nad marżami, produktami oraz partnerami w łańcuchu dostaw ten kompleksowy system zarządzania przeznaczony dla przedsiębiorstw branży modowej, uelastycznia organizację, skraca czas wprowadzania produktów na rynek, przyspiesza tempo przekształcania zapasów w gotówkę oraz poprawia efektywność i ogranicza zwroty.

 

Zobacz jak pakiet Infor CloudSuite Fashion radzi sobie z wyzwaniami branży modowej:

 

ipcc film fashion

 


 

BRANŻA KOSMETYCZNA / CHEMII LEKKIEJ

 

 ipcc chemia

 

Pakiet Infor CloudSuite Chemicals (w tym jego trzon ERP - Infor M3) to zestaw zbudowany pod potrzeby branży, który może pomóc producentom farb i kosmetyków i artykułów higieny kontrolować koszty, planować produkcję, efektywnie wykonywać szeregowanie operacji dla kolorów, rozmiarów opakowań, nagłych przezbrojeń i krótkich przestojów, jak również szybciej obsługiwać i opracowywać receptury.

Kluczowe cechy systemu ERP Infor M3 w produkcji farb:

 • prognozowanie popytu z uwzględnieniem sezonowości, promocji,
 • szeregowanie operacji i przezbrojenia wg typów i rozmiarów opakowań / zarządzanie produktami pochodnymi i ubocznymi,
 • identyfikowalność partii i przedmiotów oraz wycofania,
 • etykietowanie,
 • wsparcie promocji, cenników, rabatów,
 • zintegrowane zarządzanie utrzymaniem ruchu.

Kluczowe cechy systemu ERP Infor M3 w produkcji kosmetyków i artykułów higieny:

 • prognozowanie popytu z uwzględnieniem sezonowości, promocji,
 • produkcja mieszana,
 • szeregowanie operacji i przezbrojenia wg typów i rozmiarów opakowań,
 • zarządzanie produktami pochodnymi i ubocznymi,
 • identyfikowalność partii i przedmiotów oraz wycofania,
 • etykietowanie zgodnie z przepisami,
 • wsparcie promocji, cenników, rabatów,
 • wsparcie detalistów,
 • standardy EDI,
 • redukcja braków w magazynach,
 • większa ilość „perfekcyjnych” zamówień,
 • maksymalizacja wykorzystania możliwości produkcyjnych we wszystkich lokalizacjach,
 • szybsze wprowadzenie nowych produktów na rynek.

 

Kliknij i dowiedz się dlaczego firma dr Irena Eris zdecydowała się na wdrożenie Infor M3.

 

ipcc eris

 


 

BRANŻA SERWISU I WYNAJMU MASZYN I URZĄDZEŃ

 

ipcc serwis

 

Pakiet Infor CloudSuite Equipment (a w nim Infor M3 – system ERP) dla branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń jest rozwiązaniem obejmującym całe przedsiębiorstwo i dającym przewagę konkurencyjną na dzisiejszym rynku poprzez usprawnienie działalności produkcyjnej oraz świadczonych przez firmę usług. System zapewnia połączenie z klientem końcowym, wykorzystanie danych uzyskanych w terenie w celu poprawy jakości i konstrukcji sprzętu, możliwość śledzenia każdego wyprodukowanego wyrobu w całym okresie jego życia, a także większą kontrolę nad częściami zamiennymi czy dostawą. Możliwa jest integracja wewnętrzna z własnymi oddziałami, jak również zewnętrzna z kanałami dilerów. Można udostępniać najświeższe informacje związane z produkcją, konfiguracją, zapotrzebowaniem na części, historią serwisowania i rentownością sprzętu. Poprzez bardziej efektywną współpracę, zamówienia na sprzęt i reklamacje można przetwarzać szybciej. Z pakietem Infor CloudSuite Equipment i należącym do niego systemem ERP Infor M3 firma otrzymuje skalowalny system, który pomaga prowadzić operacje produkcyjne i serwisowe.

 

Przykłady klientów z branży serwisu i wynajmu maszyn i urządzeń:

ipcc serwis klienci