abas wspiera liczne metodologie produkcyjne jak CTO (Configure-To- Order - konfiguracja na zamówienie), ATO (Assemble-To-Order - montaż na zamówienie), ETO (Engineer-To-Order - konstrukcja na zamówienie). Firmy mogą zaplanować i objąć harmonogramem komponenty na każdym poziomie w ramach struktury BOM (Bill of Material - wykaz materiałów). Konieczne jest skoordynowanie licznych zadań, operacji i czynności w celu zapewnienia efektywnej i terminowej produkcji. Integracja z systemami stron trzecich, takich jak CAD i CAM, może również zoptymalizować wydajność.

Ponadto, firmy odnoszące sukcesy wdrażają systemy EPR z najnowocześniejszą technologią, partnerami z fachową wiedzą branżową i sprawdzoną metodologią wdrożenia w celu sprostania projektom, w których należy ściśle przestrzegać terminów i budżetu. Oprogramowanie ERP (Enterprise Resource Planning - Planowanie zasobów przedsiębiorstwa) to podstawowy element dla wszystkich firm z konkurencyjną ofertą. ERP wpływa na i wspomaga każdy proces biznesowy, zwiększa wydajność, zmniejsza koszty, a także umożliwia rozwój. Zatem wybór odpowiedniego systemu ERP ma olbrzymią wagę - jest to nie tylko znacząca inwestycja, bowiem poprawnie działający system umożliwi firmie osiągnięcie jej kluczowych celów i założeń biznesowych.

Przedsiębiorstwa działające w branży budowy maszyn i aparatury wymagają takiej elastyczności od swoich systemów ERP, która zapewnia wydajną funkcjonalność w zakresie zarządzania fakturowaniem i gospodarki materiałowej, elastyczności w strukturach produktu i wariantów, a także możliwości zarządzania produkcją w zakładzie w czasie rzeczywistym. Wszystkie firmy - począwszy od konstrukcji maszyn, produkcji zaworów, produkcji części precyzyjnych, pomp, silników, komponentów inżynieryjnych - potrzebują wyjątkowej funkcjonalności, która umożliwi rozwój, wydajność oraz najlepszą obsługę klienta.

abas spełnia nasze wyjątkowe wymagania w zakresie fakturowania zamówień, dopasowywania szablonów faktur, integracji SolidWorks, a także sprawozdawczości z tablic wskaźników. Te cechy abas umożliwiają SafeRack znaczący wzrost oraz dywersyfikację oferty produktów - dwa kluczowe czynniki naszego sukcesu. Rob Honeycut, Co-CEO, SafeRack Loading Rack Technologies

Korzystamy z pakietu abas Business Suite od 1991r. Dzięki aktualizacjom jesteśmy zawsze na czasie pod względem technologii i funkcji. Oprogramowanie optymalnie wspiera nasze złożone wymagania dzięki swojej elastyczności i możliwościom dostosowania. Gdyby nie pakiet abas Business Suite, nie zaszlibyśmy tak daleko - dziś jesteśmy liderem na rynku sit technicznych - Dipl.-Ing. Ingo Kufferath-Kassner, Manager, GKD-Gebr. Kufferath AG

 

abas erp dla firm produkcyjnych3